Dlaczego randki online są dla każdego?

Jest rok 2018 i jeśli nie próbowałeś randki online z jakiegokolwiek powodu, nadszedł czas, aby spróbować. Nie wiem dokładnie, jakiej natury są Twoje obawy – może obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, niechętnie przyznajesz się do tego, że potrzebujesz pomocy w swoim życiu miłosnym, a może chodzi o Twoje postrzeganie stygmatyzacji tego zjawiska przez społeczeństwo.

Niezależnie od przeżywanych wątpliwości jesteśmy po to, aby zapewnić Cię, że nie masz żadnych powodów do obaw. Randki internetowe są istotnie najlepszym sposobem zwiększenia potencjalnej liczby osób, z którymi możesz nawiązać relacje.

Czy randki online są bezpieczne?

Spróbujmy najpierw rozwiązać problem bezpieczeństwa, ponieważ uważam, że ma on pierwszorzędne znaczenie. Znamy historie wielu ludzi, od których oszuści wyłudzili cały dorobek na takiej czy innej witrynie. Istnieją również relacje osób, które zostały uprowadzone bądź przeżyły coś jeszcze gorszego.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć jest fakt, że można uniknąć tych zagrożeń w 99% dzięki zastosowaniu kilku podstawowych, prostych środków bezpieczeństwa. Wiele witryn, m.in. eDarling, oferuje usługi weryfikacji ID. Możesz mieć wówczas pewność, że osoba, z którą rozmawiasz, jest w istocie tą, za którą się podaje.

Do innych funkcji oferowanych przez platformy takie jak portal randkowy eHarmony należą anonimowe usługi telefoniczne. Dzięki nim możesz rozmawiać i przesyłać wiadomości bez ujawniania swojego aktualnego numeru telefonu.

Wszystkie te usługi mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa; ponadto oferujemy pewne wskazówki i porady dotyczące pierwszego spotkania z nowo poznaną osobą.

Zawsze umawiaj się na spotkanie w miejscu publicznym; powiedz też znajomym lub członkom rodziny, że masz zamiar spotkać się z kimś, kogo poznałeś(-aś) na takiej czy innej witrynie. Podaj też miejsce swojego pobytu i spodziewaną porę powrotu do domu. I ostatnia wskazówka: nie przesadzaj z napojami alkoholowymi. Wszyscy czujemy się zdenerwowani podczas pierwszego spotkania, lecz bycie nadmiernie podchmielonym sprawia niekorzystne wrażenie i zmniejsza zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji.

Odwiedź stronę

Czy randki online sprawdzają się w praktyce?

Najprostsza odpowiedź brzmi: „Gdyby tak nie było, branża ta nie obracałaby sumami rzędu wielu miliardów dolarów”.

Każdy z nas ma przeciętnie około 150 znajomych. Połowa tych osób jest zazwyczaj w związku małżeńskim lub narzeczeńskim, a druga połowa – w zbyt podeszłym bądź młodym wieku. Pozostaje zatem około 30 osób, z którymi moglibyśmy umówić się na randkę. Jeśli tę liczbę zmniejszymy jeszcze bardziej i wykluczymy tych, którzy nie odpowiadają naszym preferencjom, można bardzo szybko sprowadzić pulę potencjalnych partnerów niemal do zera.

Źródłem sukcesu randek przez Internet stało się w głównej mierze przekształcenie tej niewielkiej liczby potencjalnych kandydatów w dużo większe i zróżnicowane środowisko.

Poszerzając nasze horyzonty, zwiększamy również liczbę osób, spośród których możemy dokonać wyboru partnera. Mając większy wybór, mamy też większą szansę na odnalezienie idealnego kandydata. Większa część tej ciężkiej pracy została już dla nas wykonana dzięki postępom współczesnych technologii randkowych, takich jak psychologiczne testy osobowości oferowane przez firmę eDarling. Po wypełnieniu 20-stronicowego kwestionariusza algorytm witryny zaprojektowany przez psychologów zajmujących się profesjonalnie relacjami międzyludzkimi wyszukuje osób, z którymi z największym statystycznym prawdopodobieństwem możemy wejść w pomyślny i długotrwały związek. Działa to o wiele lepiej niż ogłoszenia publikowane w prasie z lat 90-tych!

Czy randki online są czymś, czego należy się wstydzić?

Mam własną teorię na temat przyczyn tak silnego piętnowania randek internetowych przez społeczeństwo. Z początku była to platforma, do której dostęp mieli wyłącznie ludzie posiadający najlepszą wiedzę na temat zaawansowanych technologii. Byli to przeważnie absolwenci informatyki, osoby – z przyczyn od nich niezależnych – nieco niedostosowane społecznie, głównie mężczyźni interesujący się grami planszowymi i bohaterami kreskówek dla dzieci, mieszkający z matkami i niedbający należycie o higienę osobistą. Wyolbrzymiając to zjawisko w sposób przesadny i stereotypowy, chcę podkreślić przede wszystkim mój punkt widzenia, a jednocześnie stwierdzić, że ten stan rzeczy uległ znaczącej zmianie.

Należy wiedzieć, że 15% dorosłych Amerykanów wchodziło na serwisy randkowe online, a 80% z nich polubiło je! Tak mówi raport opracowany przez centrum badań opinii publicznej Pew w 2015 roku. Obserwując ciągły rozwój i popularność takich platform randkowych jak Tinder, mogę sobie wyobrazić, że liczba ta wzrosła w międzyczasie.

Obecnie randki online są bezpieczne i szeroko akceptowane przez nowoczesne społeczeństwo i nie są już tak piętnowane jak niegdyś.

>> Znajdź portal dla siebie ! <<